Czasy małych osiedlowych saloników fryzjerskich powoli mijają. Obecnie możemy zauważyć, że salony fryzjerskie to piękne, duże pomieszczenia, do których przychodzimy nie tylko pofarbować lub obciąć włosy, lecz także poplotkować, dowiedzieć się, jak pielęgnować włosy oraz kupić profesjonalne kosmetyki do włosów. Dlatego właściciele salonów fryzjerskich kładą coraz większy nacisk na wyposażenie swoich zakładów, inwestując przy tym spore pieniądze w profesjonalne i nowoczesne meble fryzjerskie. Na co zatem powinniśmy zwrócić szczególną uwagę przy zakupie mebli do naszego zakładu fryzjerskiego?

Postaw na funkcjonalność

Jednym z ważniejszych elementów wyposażenia fryzjerskiego jest fotel fryzjerski, na którym zasiądzie nasz klient. Musi się on czuć komfortowo. Fotel fryzjerski musi mieć regulowaną wysokość, podnóżek, podłokietniki oraz zagłówek. Dzięki temu dopasujemy wysokość do wzrostu klienta, który będzie się mógł wygodnie rozsiąść. Oprócz tego salon fryzjerski musi być wyposażony w myjnie, najlepiej porcelanowe. Coraz częściej fotele, które stawiamy dla klientów obok myjni są wyposażone w funkcje masażu, co pozwoli się zrelaksować.

Dobre lustra w  przypadku salonów fryzjerskich i kosmetycznych to podstawa. Nie mogą one być bardzo małe, ponieważ zarówno klient chce się zobaczyć, jak również fryzjer będzie miał wgląd na postęp swojej pracy.

Warto zainwestować w specjalne stołeczki dla fryzjerów (tak zwane hokery). Są to małe krzesełka na kółkach, na których fryzjer może usiąść podczas pracy. Musimy bowiem pamiętać, że fryzjerzy przez większą część pracy stoją i trzymają ręce uniesione do góry, co może powodować bóle kręgosłupa oraz zwyrodnienia. Takie stołeczki dadzą pracownikom salonu fryzjerskiego chwilę wytchnienia.

Bardzo przydatne są także pomocniki fryzjerskie, czyli podręczne szafeczki na kółkach, do których fryzjer może schować wszystkie najbardziej potrzebne przedmioty. Pomocniki powinny być wyposażone w szufladki oraz uchwyty na suszarkę lub prostownicę. Warto także zwrócić uwagę na tworzywo, z jakiego są wykonane. Nie poleca się plastyku, ponieważ często właśnie suszarki i prostownice są gorące, co w momencie odkładania ich na pomocnik może naruszyć powierzchnie.

poczekalnia fryzjerska

Design też się liczy

Obecnie na rynku możemy znaleźć wiele ciekawych ofert od producentów mebli fryzjerskich. Dzięki temu możemy wybrać taki komplet, który będzie najbardziej pasował do wystroju. Mogą to być meble bardzo nowoczesne lub takie, które swoim wyglądem nawiązują do poprzednich epok. Niektórzy będą preferowali proste jednokolorowe meble, podczas gdy inni chętnie postawią na soczyste barwy i szalone formy. Wszystko zależy od naszego gustu. Musimy jednak pamiętać, że ważna jest spójność.

Poczekalnia jest swoistą wizytówką naszego salonu. Jest to pierwsze miejsce, które zobaczą nasi klienci po wejściu do naszego salonu. Dlatego nie możemy także zapominać o estetycznych i wygodnych kanapach, stolikach na kawę czy wieszakach na odzież. Jeżeli zajmujemy się także dystrybucją profesjonalnych kosmetyków do włosów, to musimy kupić specjalną gablotkę, w której będziemy mogli zaprezentować oferowane przez nas produkty. Kompletne kompendium wiedzy na temat wyboru mebli fryzjerskich znajdziesz na stronie meblefryzjerskie.edu.pl

0 Komentarze