Internetowe moduły finalizacji transakcji są chętnie wybierane przez wielu klientów, pragnących szybko i bezpiecznie uregulować należność za wybrane zakupy. W obrębie wirtualnych płatności wyróżnia się jednak różnorodne rozwiązania. Warto wiedzieć, które z nich najczęściej wybierają Polacy.

Płatności BLIK

Polski system płatności bazuje na transakcjach realizowanych pomiędzy platformą sprzedażową obsługiwaną przez jednostkę rozliczeniową a konkretnym klientem. BLIK wykorzystuje sześciocyfrowe kody autoryzacyjne w przedziale 0-9. Generowane są one przez Polski Standard Płatności. Chcąc aktywować BLIK-a, należy zalogować się do konta w swoim banku za pośrednictwem strony internetowej instytucji finansowej i zaznaczyć odpowiednią opcję. Korzystanie z płatności online wymaga jedanak pobrania oraz zainstalowania odpowiedniej aplikacji. BLIK jest bezpiecznym modułem, za pośrednictwem którego w łatwy sposób można przelać środki finansowe na wskazany rachunek bankowy lub numer telefonu. System pozwala również na sprzedaż produktów na etapie reklamowym. Właściciele internetowych platform sprzedażowych mogą akceptować transakcję w ramach sesji zakupowej w przypadku niedostępności terminala point of sale. W tego typu operacjach wykorzystuje się jedynie aplikację mobilną.

One click payment

Płatności jednym kliknięciem bazują na profesjonalnych zabezpieczeniach osobowych baz danych. Operacje one click payment pozwalają na finalizację procesu zakupowego bez konieczności logowania się w obrębie strony internetowej operatora. Właścicielowi platformy sprzedażowej nie są ponadto udostępniane dane karty płatniczej klienta. One click payment mogą wdrożyć e-handlowcy, nie posiadający certyfikatu PCI. Największą zaletą płatności jednym kliknięciem jest automatyczne wypełnienie danych posiadanej karty. Informacje te zostają bowiem zapisane po wyrażeniu zgody przez użytkownika środka płatniczego.

Wirtualne formy finalizacji transakcji są chętnie wybierane przez Polaków ze względu na ich funkcjonalność i dostępność. W obrębie płatności online regularnie powstają nowe udogodnienia dostosowane do potrzeb konsumentów.

Artykuł partnera

0 Komentarze