Korzyści, jakie daje wdrożenie w firmie systemu WMS

Udostępnij:

Wśród licznych narzędzi informatycznych wspomagających zarządzanie przedsiębiorstwem, jednym z najczęściej stosowanych jest WMS (Warehouse Management System – system zarządzania magazynem). Dzięki jego możliwościom znacznie łatwiejsze jest zarządzanie przestrzenią w jednej lub wielu halach magazynowych, lokalizacja towarów czy kontrola nad obrotem. Jakie jeszcze zalety wynikają z wdrożenia systemu WMS?

Platforma Infinite WMS jest narzędziem, z którego może skorzystać każda firma dysponująca przynajmniej jednym magazynem i chcąca optymalnie wykorzystać jego przestrzeń. Dzięki swojej elastycznej architekturze system z łatwością integruje się z dowolnym dostępnym na rynku oprogramowaniem ERP. W rezultacie firma uzyskuje nowoczesne, łatwo skalowalne narzędzie pozwalające na automatyzację procesów magazynowych i bieżący nadzór nad przechowywanymi towarami.

Najważniejsze funkcje Infinite WMS

System Infinite WMS wyróżnia się na rynku niezwykle rozbudowaną funkcjonalnością. Dzięki niemu można zautomatyzować zlecenia wydania, łatwiej zarządzać sprzętem logistycznym oraz jego załadunkami czy sparametryzować przyjęcia dostaw. Oferuje ponadto narzędzia służące do całościowej i częściowej inwentaryzacji, a także tworzenia list towarów dla przesunięć wewnętrznych. Co ważne Infinite WMS pozwala też zautomatyzować uzupełnienia zapasów czy obsługiwać zwroty od klientów.

Modułowość Infinite WMS

Nowoczesny i rozbudowany system WMS to nie tylko tabele i podstawowe narzędzia. By w stu procentach odpowiadać na potrzeby klientów dysponujących zróżnicowaną infrastrukturą informatyczną i transportową, konieczna jest obsługa modułów. W przypadku Infinite WMS możliwe jest rozszerzenie funkcjonalności systemu między innymi o współpracę z wózkami, drukarkami etykiet czy urządzeniami pomiarowymi. W zależności od potrzeb odbiorcy, możliwa jest także integracja z narzędziami komunikacji głosowej i radiowej oraz telewizją przemysłową.

Korzyści wynikające z wdrożenia systemu Infinite WMS

Zastosowanie systemu Infinite WMS daje duże korzyści, wynikające przede wszystkim z możliwości łatwiejszej optymalizacji wykorzystania przestrzeni magazynowej. Informatyczny nadzór nad procesami i pracownikami skutkuje też lepszą kontrolą czasu oraz lepszą organizacją pracy, a co za tym idzie, również wzrostem wydajności. Wgląd w stany magazynowe i skrócenie czasu operacji to kolejne zalety wynikająca z informatyzacji magazynu, w rezultacie prowadzące do zauważalnej redukcji kosztów.

Rozbudowany i funkcjonalny system WMS to narzędzie nieodzowne w każdym nowoczesnym magazynie. Dzięki jego funkcjom możliwa jest bardzo szybka poprawa funkcjonowania przestrzeni magazynowej, wynikająca z lepszej organizacji tak towarów, jak i czasu pracy załogi. Co ważne, platforma Infinite WMS oferuje ponadto możliwość łatwej integracji z systemami ERP czy modułami obsługującymi drukarki etykiety, urządzenia pomiarowe czy telewizję przemysłową.

Artykuł partnera

0 Komentarze