Kredyt gotówkowy bez prowizji – co to oznacza?

Udostępnij:

Dzięki kredytowi gotówkowemu możemy sfinansować wiele potrzeb konsumpcyjnych. Oferty tego typu są powszechnie dostępne na rynku, a skorzystać z nich może każdy, kto posiada stałe źródło dochodów.

Warto jednak pamiętać, że zobowiązania są obciążone kosztami, w skład których wchodzi również prowizja. Czy kredyt gotówkowy bez tej opłaty jest możliwy?

Kredyt gotówkowy – warunki

Żeby otrzymać dodatkowe środki finansowe w postaci kredytu gotówkowego, trzeba udowodnić, że będzie się w stanie spłacić zobowiązanie w terminie i wraz ze wszystkimi odsetkami. Banki sprawdzają to na podstawie zdolności kredytowej, czyli wskaźnika, który określa, jaką kwotę kredytu gotówkowego będzie w stanie „udźwignąć” dany kredytobiorca. Jest ona wyliczana na podstawie wielu parametrów – wysokości dochodów i stałych wydatków klienta, formy zatrudnienia, stażu pracy, wieku, stanu cywilnego, a także liczby osób pozostających na utrzymaniu. Osoby, które mają niskie dochody lub posiadają już na swoim koncie wiele zobowiązań, mają mniejsze szanse na otrzymanie korzystnego kredytu gotówkowego. Oprócz tego klient jest sprawdzany pod kątem tego, w jaki sposób spłacał poprzednie zobowiązania. Banki i SKOK-i weryfikują dane pozyskane z Biura Informacji Kredytowej (BIK), a także przeczesują rejestry dłużników. Osoba, która do tej pory spóźniała się z regulowaniem rat i spłacaniem innych należności, może nie otrzymać kredytu.

Koszty kredytu gotówkowego – zwróć na to uwagę!

Jeśli przeszedłeś weryfikację pozytywnie i masz szansę otrzymać kredyt gotówkowy, to przed wyborem konkretnego rozwiązania koniecznie sprawdź parametry, które wpływają na wysokość kosztów. Z reguły na ostateczny koszt kredytu gotówkowego wpływa:

  • oprocentowanie,
  • prowizja za udzielenie kredytu,
  • polisa ubezpieczeniowa.

Banki i SKOK-i stosują oczywiście również inne opłaty, jednak przedstawione powyżej należą do najczęściej występujących. Jeśli chcesz poznać całkowity koszt zobowiązania, najlepiej sprawdź RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. A co z prowizją? Jest ona naliczana za udzielenie zobowiązania i uruchomienie środków, z reguły wyrażona w wartości procentowej, a więc zależy od kwoty kredytu. Prowizja może być płacona jednorazowo przy podpisaniu umowy lub rozłożona w czasie i doliczona do każdej raty zobowiązania.

Kredyt gotówkowy bez prowizji – sprawdź dostępne oferty

Instytucje finansowe obecnie prześcigają się w ofertach i stosują różne sposoby na przyciągnięcie potencjalnych klientów. Okazuje się, że banki mają w swojej ofercie kredyty gotówkowe bez prowizji, co przekłada się na zmniejszenie kosztów zobowiązania. Kredyt gotówkowy z prowizją 0% i ubezpieczeniem oferuje między innymi kredyt Santander. Warunkiem uzyskania promocyjnych warunków jest skorzystanie z ubezpieczenia Spokojny Kredyt. Propozycja jest dostępna dla posiadaczy Konta Jakie Chcę oraz klientów Select. W ramach oferty można pożyczyć od 4000 do nawet 60 000 zł. RRSO oferty wynosi 17,65%. Dodatkowym atutem kredytu gotówkowego w banku Santander jest możliwość odroczenia jego spłaty nawet do 3 miesięcy.

Kredyt gotówkowy bez prowizji jest też dostępny w Getin Noble Banku. W ramach oferty klient może uzyskać do 200 000 zł, a okres kredytowania wynosi do 10 lat. Jako dodatkowy koszt należy doliczyć oprocentowanie w wysokości 7,99%. RRSO kredytu wynosi 8,3%. Gotówkę można przeznaczyć na dowolny cel. Oferta jest przeznaczona dla osób, które posiadają stałe źródło dochodu – może to być umowa o pracę, zlecenie lub o dzieło. Warunkiem koniecznym jest również posiadanie w banku rachunku bankowego – na Konto Proste Zasady musi też comiesięcznie wpływać minimum 1000 zł. Szczegółowe informacje na temat oferty są dostępne na stronie banku.

Kredyt gotówkowy z prowizją 0% oferuje również bank Credit Agricole. Promocja jest dostępna tylko dla nowych klientów. Oprocentowanie stałe wynosi 8%, a RRSO – 8,31%. Klienci mogą pożyczyć nawet 100 000 zł, a kwotę rozłożyć na 120 rat. Oferta jest dostępna bez wychodzenia z domu – środki można uzyskać dzwoniąc do pracownika w placówce.

Chcesz zaciągnąć kredyt, ale obawiasz się wysokich kosztów? Przed wybraniem konkretnej propozycji sprawdź kredyt gotówkowy ranking bez prowizji lub skorzystaj z fachowej pomocy doradcy kredytowego, który wskaże najkorzystniejsze oferty.

Artykuł sponsorowany

0 Komentarze