Srebrne monety cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród numizmatyków, ale również wśród osób pragnących zabezpieczyć swój kapitał. Są atrakcyjną alternatywą dla ich złotych odpowiedników, a lokowanie w nich zgromadzonych środków chroni majątek pieniężny przed inflacją. Dlaczego warto lokować kapitał w monetach bulionowych ze srebra?

Wartość inwestycyjna

Srebro jest dobrą alternatywą dla złota, ze względu na jego niższą cenę. Aby rozpocząć lokowanie kapitału w kruszec srebrny, potrzebny jest mniejszy wkład finansowy, niż jak to jest w przypadku sztabek lub monet złotych. Podobnie jak złoto, srebro również ma swoje wzrosty i spadki cen na światowych giełdach. Obserwując zmiany, można srebro w odpowiednim czasie kupować, a następnie sprzedawać w korzystnym momencie, stopniowo zwiększając początkowy kapitał.

Wartość kolekcjonerska

Zakup monet srebrnych niekoniecznie musi bezpośrednio wiązać się z lokatą kapitału. Monety bulionowe są często kupowane na specjalne okazje i stanowią atrakcyjny prezent dla bliskich. Wiele z egzemplarzy produkowanych jest tylko raz, w małym nakładzie, co stanowi wyjątkową gratkę dla numizmatyków. Takie monety wraz upływem czasu, nabierają dodatkowo wartości kolekcjonerskich, ponieważ ich design jest niepowtarzalny.

Dobrym przykładem jest ważąca 1 uncję moneta z chińskim zodiakiem mennicy Lunar. Wybita w 2017 roku w niewielkim nakładzie 300 000 egzemplarzy, upamiętnia chiński rok koguta. Oryginalny i ceniony przez kolekcjonerów wzór tej monety został wydrukowany za pomocą technologii UV, dzięki czemu najdrobniejsze szczegóły są bardzo wyraziste, a poszczególne elementy wizerunku mają różnie odcienie.

srebrne monety

Od kogo kupować srebrne monety?

Aby nie narazić się na oszustwo, srebrne monety lokacyjne warto kupować u sprawdzonych i renomowanych sprzedawców. Jednym ze sprawdzonych liderów tej branży jest Mennica Krakowska All More. Firma jest obecna na rynku metali inwestycyjnych od 1996 roku. Wieloletnie doświadczenie i wykwalifikowana kadra pracowników wpływają na wysoką jakość oferowanych produktów i usług.

Krakowska Mennica działa na podstawie zezwolenia na obrót złotem i srebrem dewizowym, wydanym przez Prezesa Narodowego Banku Polskiego. All More oferuje złoto i srebro w postaci granulatu sztabek i monet bulionowych.

Srebrne monety ze światowych mennic

W ofercie firmy All more znajdują się lokacyjne i numizmatyczne okazy pochodzące z renomowanych światowych mennic. W odróżnieniu od sztabek, które powinny być zaopatrzone w certyfikat, monety srebrne ze względu na ich charakterystyczne wzornictwo nie wymagają dodatkowych potwierdzeń ich autentyczności.

Do dyspozycji klientów są między innymi inspirowane horoskopem chińskim monety z serii Lunar II, pochodzące z Australii. Mennica Krakowska oferuje również południowoafrykańskie złote i srebrne Krugerrandy, które znajdują się w czołówce popularności wśród kolekcjonerów na całym świecie. Firma dysponuje także produktami mennicy brytyjskiej, amerykańskiej, wiedeńskiej i chińskiej.

0 Komentarze