Dlaczego warto wdrożyć program ERP w firmie?

Udostępnij:

​Chcesz zarządzać wszystkimi procesami biznesowymi z poziomu jednego urządzenia również zdalnie? Jeśli marzy Ci się porządek połączony ze wzrostem efektywności, koniecznie dowiedz się, dlaczego warto wdrożyć program ERP w Twojej firmie.

Program ERP – jak wpływa na pracę w przedsiębiorstwie?

Oprogramowanie ERP staje się coraz popularniejsze nie tylko w dużych, ale i średnich czy małych firmach. Wynika to z faktu, że potrafi zintegrować wszystkie zachodzące w niej procesy – od finansów, po produkcję i zarządzanie kadrą. Co więcej, systemy ERP umożliwiają optymalizowanie wszystkich tych procesów zdalnie, używając jednego programu.

Jak to możliwe?

Program ERP tworzy cyfrowe środowisko pracy. Dzięki niemu cały zespół może swobodnie współpracować, wymieniając informacje z praktycznie każdego miejsca na ziemi z dostępem do Internetu. Co więcej, niektóre funkcjonalności systemów ERP umożliwiają zarządzanie procesami nawet bez dostępu do sieci.

Dlaczego warto wdrożyć program ERP?

Nowoczesny system do planowania zasobów przedsiębiorstwa dostarcza w czasie rzeczywistym informacje na temat  każdego z kluczowych obszarów działalności  we firmy, jednocześnie je usprawniając. Poszczególne moduły programów ERP pozwalają m.in.:

  • Podejmować trafne decyzje na podstawie aktualnych danych.
  • Kontrolować stan magazynu, unikając błędów przy realizacji i odbieraniu zamówień.
  • Przyspieszyć obieg informacji w firmie.
  • Analizować wszystkie zachodzące w nim procesy związane ze sprzedażą, produkcją, marketingiem czy projektami oraz optymalizować je.
  • Prowadzić zdalną księgowość.
  • Automatyzować sprzedaż czy zarządzanie serwisem online firmy.

Program ERP wdraża się zwykle w 1 z 2 modeli: w chmurze (cloud) – na zewnętrznym serwerze dostawcy oprogramowania lub na prywatnych serwerach firmy (on-premises). Każda z opcji otwiera różne możliwości, stąd wybór zawsze trzeba dobrze przemyśleć. Dlatego cały proces wdrożenia zawsze poprzedza szczegółowa analiza.

Na rynku znajdziesz obecnie duży wybór oprogramowania ERP, np. popularny Microsoft Dynamics 365 Business Central. Pamiętaj, że mimo wszelkich korzyści z wdrożenia, warto je najpierw dobrze przemyśleć, a szczegóły skonsultować z ekspertami.

Artykuł partnera

0 Komentarze