Robocza odzież BHP – wybór odpowiedni do pory roku

Udostępnij:

Na każdym pracodawcy, który zatrudnia w swoim przedsiębiorstwie pracowników, ciąży szereg obowiązków i związana z nimi odpowiedzialność. W zależności od branży, jednym z najbardziej powszechnych z nich jest konieczność wyposażenia podwładnych, zwłaszcza tych, którzy wykonują swoje obowiązki w terenie, w odzież roboczą. Jakie wymagania musi ona spełniać, by była zgodna z obowiązującymi przepisami BHP?

Wygodnie i komfortowo w każdych warunkach 

Ubrania, w których wykonuje się pracę, muszą być dopasowane do swojego właściciela i zapewniać mu niezbędną ochronę, przy jednoczesnym zachowaniu wygody i komfortu. Podczas przydzielania takiej odzieży należy również uwzględnić zmienność pór roku i warunków atmosferycznych, odpowiednio ją do nich dostosowując.  

Latem stosunkowo łatwo jest sprostać wymaganiom, bowiem z reguły wystarczą podstawowe elementy garderoby, takie jak: kombinezon, spodnie, bluzy, czy obuwie ochronne. Wystarczy jedynie mieć na uwadze to, by były to ubrania zapewniające cyrkulację powietrza, wykonane z przewiewnych i lekkich materiałów. Jesienią, zimą i wczesną wiosną sytuacja nieco się komplikuje. W co dodatkowo wyposażyć wtedy pracownika? 

Proste i skuteczne rozwiązania 

Bardzo dobrym rozwiązaniem, które umożliwi utrzymanie ciepła są specjalne kurtki, także przeciwdeszczowe, masywne i porządne buty, czapki oraz rękawice. Pomogą one pozostać odpornym na wiatr, chłód i wilgoć i umożliwią wykonywanie obowiązków podczas niesprzyjającej pogody. Interesującym rozwiązaniem jest również bielizna termoaktywna. Wyposażenie pracowników we właściwie dobraną odzież roboczą stanowi znakomitą inwestycję w wysoką jakość wykonywanej przez nich pracy oraz w ich dobre samopoczucie. 

Kompletując garderobę, pracodawca powinien wybierać produkty wykonane ze starannie dobranych materiałów i dopasowane do podwładnych, co przełoży się na ich komfort i wygodę, a także niezbędną swobodę ruchów. Więcej dowiesz się korzystając z usług profesjonalistów: https://www.bureauveritas.pl/nasze-uslugi/bhp-i-ochrona-srodowiska.  

Artykuł sponsorowany

0 Komentarze