Interaktywne kontakty w czasie rzeczywistym pomiędzy wieloma podmiotami znajdującymi się w różnych częściach globu to niezwykle funkcjonalne rozwiązanie wpływające na optymalizację kosztów oraz oszczędność czasu. Systemy przekazów audiowizualnych mogą stać się wkrótce niezbędnym wyposażeniem firm obsługujących zarówno krajowe, jak i międzynarodowe rynki, a także wszelkich innych organizacji oraz instytucji. Co charakteryzuje interaktywne systemy konferencyjne polecane przez firmę Nautilus?

Bariery czasu i przestrzeni przekroczone

To, co do niedawna było fantastyką lub wizją przyszłości, dzisiaj jest już faktem. Obecne rozwiązania technologiczne umożliwiają wirtualne spotkania w skali globalnej, bez odbywania czasochłonnych i kosztownych podróży. W dobie ogromnej konkurencji, trzymanie ręki na pulsie i podejmowanie błyskawicznych decyzji jest kluczowym warunkiem utrzymania przez firmę wysokiej pozycji rynkowej.

Na czym polegają i komu służą telekonferencje?

Systemy konferencyjne pozwalają na efektywną komunikację w ramach spotkań wirtualnych między wieloma uczestnikami transmisji. Polegają zazwyczaj na przesyle dźwięku i obrazu w czasie rzeczywistym w jakości hi-fi oraz full HD. Produkowane są zaledwie przez kilka wyspecjalizowanych w tej branży firm na świecie.

Oferta nagłośnienia firmy Nautilus

Oferta firmy Nautilus skierowana jest do średnich i dużych przedsiębiorstw. Asortyment systemów może być dowolnie rozszerzany o dodatkowe narzędzia IT takie jak np. tablice interaktywne lub wizualizery. Nautilus korzysta jedynie ze sprawdzonych i przetestowanych elementów konstrukcyjnych systemu, produkowanych przez renomowane firmy.

systemy wideokonferencyjne

Struktura instalacji systemu telekonferencyjnego

Aby zredukować do minimum opóźnienia i straty przekazów wizyjnych oraz dźwiękowych, technicy z firmy Nautilus używają światłowodów, okablowania CAT5, a także cyfrowych oraz analogowych przewodników sygnałowych. Wysoką jakość wirtualnej komunikacji umożliwiają matryce audio i video, a także skalery oraz rozdzielacze. Analogowe oraz cyfrowe przewody integrowane są w adapterach i złączach instalacyjnych.

Bezpieczeństwo użytkowania i estetyczne uporządkowanie zapewniają panele ścienne, przypodłogowe i meblowe, a także gniazda cyfrowe, analogowe oraz sieciowe. Modułowa konstrukcja poszczególnych elementów wyposażenia umożliwia optymalizację oraz łatwe przystosowanie sprzętu do warunków lokalowych i wymagań użytkownika.

Prezentacje wizualne

Do prezentacji wizualnych podczas wideokonferencji używa się różnego rodzaju tablic interaktywnych. Służą one do omawiania zagadnień biznesowych lub analizy danych. Korzysta się również z wizualizerów, umożliwiających wyświetlanie płaskich lub przestrzennych obrazów przedmiotów w wysokiej rozdzielczości. Do wizualizacji ciągłej podczas sesji wideo stosuje się profesjonalne ekrany plazmowe oraz LED i LCD.

Nagłośnienie

Do nagłośnienia stosuje się procesory DSP oraz mikrofony przewodowe lub bezprzewodowe. Do wzmocnienia sygnałów używane są wzmacniacze i głośniki pasywne bądź aktywne, a w razie potrzeby rejestracji nagrań lub bieżącego dostrajania - miksery. Strukturę instalacji dostosowuje się również do tłumaczeń sumutanicznych. Firma Nautilus gwarantuje wsparcie na wszystkich etapach wdrażania systemów, opierając się na indywidualnych potrzebach klienta.

0 Komentarze