Czym jest Salesforce Lightning Web Component?

Udostępnij:

Salesforce jest obecnie najpopularniejszym i najbardziej cenionym oprogramowaniem CRM na świecie. Na co dzień pomaga przedsiębiorstwom i instytucjom udoskonalać procesy biznesowe. Ogromnymi zaletami Platformy są elastyczność i duża liczba dodatkowych komponentów, polepszających funkcjonalności oprogramowania. Jednym z nich jest Salesforce Lightning Web Component.

Co to jest Salesforce Lightning?

Zanim przejdziemy do szczegółów dotyczących Lightning Web Component, warto wyjaśnić, czym jest Lightning. To nowoczesny interfejs na Platformie Salesforce, pozwalający dostosowywać widok aplikacji do potrzeb biznesowych użytkownika. Jakie daje to korzyści? Dzięki bardziej intuicyjnej obsłudze można zwiększyć efektywność zespołów nawet o 40%. Atutami Lightning są także usprawniony forecasting oraz doskonalsze raportowanie ułatwiające zarządzanie sprzedażą.

Poznaj Salesforce Lightning Web Component

Ponadto, interfejs Lightning umożliwia rozbudowanie oprogramowania o dodatkowe elementy, dostępne w AppExchange, przygotowane przez partnerów wdrożeniowych Platformy Salesforce. Natomiast Lightning Web Component to najnowszy model programowania tych komponentów, dostępny dla użytkowników Salesforce.

Jakie zalety ma LWC?

Lightning Web Component oferuje programistom liczne udogodnienia. Dzięki nim możliwe jest pisanie bardziej przejrzystego i efektywnego kodu, dzielenie go na komponenty, a także używanie kompozycji. Korzystając z wygodnych rozwiązań w tym modelu programowania, użytkownik może zdziałać zdecydowanie więcej bez pomocy back-endu. Lightning Web Component wykorzystuje identyczną bibliotekę komponentów, jak tradycyjny interfejs Lightning, dlatego nowi użytkownicy nie muszą poświęcać wiele czasu, aby zaadaptować się do nowego narzędzia.

Więcej na temat Salesforce Lightning Web Component można przeczytać w artykule na blogu firmy Craftware, będącej doświadczonym partnerem Salesforce, pod adresem: https://craftware.pl/salesforce-lightning-web-component-cowtrawiepiszczy/.

Artykuł sponsorowany

0 Komentarze