Jak do pracy w Holandii to tylko z agencją pracy

Udostępnij:

Każdy wyjazd w celach zarobkowych za granicę budzi wiele wątpliwości. Pojawia się pytanie dlaczego warto korzystać z agencji pracy, a nie szukać pracy zagranicą na własną rękę. Dość liberalne przepisy (a jednocześnie czasami bardzo restrykcyjne) i istnienie wielu oszustów sprawia, że jeśli poszukujemy pracy w Holandii, to niewątpliwie potrzebujemy agencji pracy.

Agencja pracy to mniej obowiązków dla Ciebie

W przypadku współpracy z agencją pracy jesteśmy jedynie zobowiązani do przedstawienia swoich kwalifikacji (ew. przygotowania CV) oraz zatwierdzenie oferty pracy. W przypadku zatrudnienia zazwyczaj musimy wyłącznie kontaktować się w celu załatwienia np. urlopu albo podpisywać nadsyłane dokumenty (np. umowę o pracę, oświadczenie o koncie bankowym, na które ma być przekazywane wynagrodzenie) które są przetwarzane przez agencję.

Agencja pracy zazwyczaj znajduje też kwaterę pracowniczą. Zazwyczaj są to pokoje o dobrym standardzie. Są one często w niższych kosztach niż wynajem na własną rękę. Również ograniczone są obowiązki pracownika - nie musi np. ponosić kosztu kaucji albo wpłacać zaliczek.

Czasami musimy sami rozliczać podatki, ale agencja może zasugerować biuro rachunkowe, które pomoże w tym. Rzadko zdarza się sytuacja, w której sami musimy iść do urzędu.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze

Agencje pracy zapewniają, że zakład pracy istnieje i zapewnia odpowiednie warunki pracy. W ostatnich latach głośno było o przypadkach wykorzystywania pracowników, a nawet ubezwłasnowolnienia ich w Holandii. Każda agencja pracy kontaktuje się z zatrudnionym i często pyta o warunki pracy. Jakikolwiek sygnał o nieprawidłowościach jest weryfikowany, a w skrajnych przypadkach przekazywany niezwłocznie do odpowiednich służb. Chcesz czuć się bezpiecznie? Wybierz współpracę z Holland Contracting.

Kłopotliwa ostatnio okazała się również pandemia. Zmieniające się przepisy sprawiły, że pracownicy za granicą nie znali obostrzeń w Holandii czy przepisów dot. kwarantanny po powrocie do Polski. Agencje pracy szczegółowo informowały o najnowszych przepisach.

Jeśli chcielibyśmy poszukać pracy na własną rękę w Holandii, musielibyśmy kontaktować się z pracodawcą, podpisać z nim umowę, ustalić szczegóły dot. wypłacania wynagrodzenia. Kłopotliwa mogłaby być również sytuacja w której tracimy pracę (np. redukcje etatów). W przypadku agencji pracy, nawet kilka dni po utracie zatrudnienia otrzymujemy ofertę. Przy okresie wypowiedzenia może to znacząco ułatwić zmianę miejsca zamieszkania. Zapewnione jest więc odpowiednie bezpieczeństwo zatrudnienia.

Artykuł partnera

 

0 Komentarze