Zakupy budowlane przez Internet - hit, czy kit?

Udostępnij:

​Chociaż kupowanie przez Internet jest obecnie częstą i chętnie stosowaną praktyką w wielu branżach, to w przypadku materiałów budowlanych, u wielu osób budzi nadal pewne wątpliwości. Zupełnie niepotrzebnie, gdyż rozwiązanie to ma zdecydowanie więcej zalet, niż wad. Zajrzyj do poniższego artykuły i przekonaj się, dlaczego kupowanie materiałów budowlanych, wykończeniowych i dodatków przez Internet to wcale nie taki zły pomysł.

Kilka mitów na temat zakupów budowlanych online

Na temat robienia zakupów budowlanych przez Internet powstało całkiem sporo różnych mitów - czujemy się w obowiązku obalić kilka z nich. Jedną z najczęściej powielanych bzdur jest to, że nie mamy wglądu w dany produkt. Tymczasem prawda jest zupełnie inna - na stronach internetowych sklepów takich jak Bricomarche.pl nie tylko mamy dokładnie opisany każdy szczegółów, wymiary, parametry, producenta, czy właściwości, ale także mamy dostęp do dokładnej galerii zdjęć, które można zbliżać wedle uznania. Nieprawdą jest także to, że fotografie odbiegają od rzeczywistości! To dość potężne minięcie się z prawdą, gdyż wszystkie grafiki przedstawiają w realny sposób znajdujące się w ofercie sklepu artykuły.

Kolejny mit dotyczy ewentualnych reklamacji i zwrotów. Wiele osób obawia się też o to, co się stanie, jeśli po otrzymaniu produktów niekoniecznie będą odzwierciedlać to, na co się nastawialiśmy. Odpowiadamy - zgodnie z prawem konsumenta, zakupy realizowane na odległość podlegają zwrotom w okresie do 14 dni, jeśli więc jednak ukaże się, że dany artykuł nie spełnia naszych oczekiwań, wystarczy go odesłać bez najmniejszych konsekwencji i po sprawie!

Czas na fakty

Teraz pora na kilka faktów. Zamawianie artykułów budowlanych drogą elektroniczną to przede wszystkim oszczędność czasu. Nie trzeba po nie jeździć, tracić paliwa, ani stać w korkach. To szansa na uniknięcie kolejek, także zbierając wszystko do kupy, można bez dwóch zdań stwierdzić, że to idealna opcja dla osób nieustannie zabieganych.

Plusów można dopatrzeć się też w samej formie kupowania. Można to zrobić przez tablet, komputer lub smartphone, bez względu na dzień, czy porę. To ogromna wygoda, którą docenią inwestorzy o praktycznym podejściu do życia. Jedziesz komunikacją miejską, czekasz na wizytę u dentyty lub masz w pracy przerwę na lunch? Wykorzystaj ją na wybór nowych farb do sypialni, płytek do łazienki, dodatków do salonu lub roślin na nadchodzący sezon! Miło jest łączyć przyjemne z pożytecznym, nieprawdaż?

Ostatnia rzecz, która dla nas jest bezapelacyjnym hitem to możliwość transportu zamówienia. Dzięki tej usłudze wiele bolączek związanych z remontem lub budową zostaje sprytnie rozwiązanych. Przewożenie ciężkich mebli, dziesiątek kafli, przęseł ogrodowych, drzwi, czy ogromnych płyt kartonowo-gipsowych lub OSB to niemałe wyzwanie, jednak dzięki opcji zamówienia ich z dostawą do danej lokalizacji, kłopot znika jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Dla nas sprawa jest rozwiązana - zakupy budowlane online to zdecydowanie więcej plusów, niż jakichkolwiek negatywów.

Artykuł partnera

0 Komentarze