Na co zwrócić uwagę wybierając fotel biurowy?

Udostępnij:

Poszukiwanie idealnego fotela biurowego jest niełatwym zadaniem, dlatego przed rozpoczęciem poszukiwań, warto zdecydować się na zebranie garści informacji. W artykule znajdziesz odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania dotyczące wyboru idealnego fotela, na którym będziesz siedział przez długie godziny podczas nauki, czy też pracy.

Jedną z najważniejszych kwestii na którą powinieneś zwrócić uwagę, podczas wybierania fotela jest to, czy ma regulowaną wysokość. Jeżeli jesteś pewien, że tylko Ty będziesz korzystał z fotela, możesz wybrać wariant bez regulacji. Jednakże jeżeli fotel będzie użytkowany przez wiele osób, warto wybrać opcję z regulacją wysokości. Zainteresuj się również opcją regulowania głębokości siedzenia, jeżeli chcesz żeby fotel mógł się dopasowywać do gabarytów zarówno drobnej kobiety, jak i bardzo wysokiego mężczyzny.

Kolejną kwestią są podłokietniki oraz zagłówek. Jeżeli fotel będzie służył do wielogodzinnej pracy przy komputerze, wygodne podłokietniki są absolutnie niezbędne. Tak jak i zagłówek, który bywa zbawienny dla kręgosłupa. Nawet chwilowe swobodne oparcie głowy na zagłówku, znacznie odciąża wieczne spięte plecy pracowników biurowych. Aby dodatkowo ulżyć kręgosłupowi, należy również zadbać o to, aby fotel miał odpowiedni kształt oparcia. Wygięcie w okolicy odcinka lędźwiowego pomoże kręgosłupowi w przetrwaniu wielogodzinnego siedzenia przy biurku.

Kółka fotela z kolei powinny być wysokiej jakości i stabilne. Nie ma nic gorszego od zacinających się kółek, uniemożliwiających swobodne poruszanie się między biurkiem a sąsiednimi meblami.

Materiał z którego jest wykonany fotel, powinien być przyjemny w dotyku ale jednocześnie bardzo trwały. Nieprzyjemne uczucie powstające w wyniku kontaktu skóry z popękanym ze starości materiałem fotela, może bardzo drażnić podczas wielogodzinnej pracy lub nauki. Dlatego warto zainwestować w fotel z lepszym jakościowo materiałem, który wytrzyma przez długie lata.

Wybierając materiał warto również zwrócić uwagę na to, w jakim stopniu fotel pasowałby do wnętrza. Możesz wybrać klasyczne, uniwersalne kolory - czarne lub białe fotele z srebrnymi wstawkami, będą pasować do większości wnętrz. Bardzo interesującą opcją są również fotele w takich kolorach jak: czerwień, jasny róż, czy brąz które dodadzą wnętrzu elegancji i charakteru.

Podsumowując, to jaki fotel wybierzemy, zależy od tego jak wiele czasu będziemy na nim spędzać. Jeżeli wiemy, że fotel będzie intensywnie użytkowany przez wiele godzin, nie warto oszczędzać i warto wybrać fotel biurowy z wieloma opcjami regulacji. Dzięki nim Ty, czy też Twój pracownik będziecie swobodnie pracować przez lata.

Materiał partnera

0 Komentarze