Sprawdź, jak pracują Twoi roznosiciele ulotek dzięki monitoringowi GPS

Udostępnij:

Koordynujesz pracę ulotkarzy lub roznosicieli gazet w Twojej firmie i chcesz być pewien, że dobrze wywiązują się oni ze swych obowiązków? Aby to sprawdzić i zyskać kontrolę nad poczynaniami mniej sumiennych pracowników, warto skorzystać z możliwości, jakie daje monitoring GPS.

Roznoszenie ulotek odbywa się zazwyczaj w terenie, z dala od siedziby firmy. Niektórzy pracownicy, zdając sobie sprawę z tego, że nie są kontrolowani, wykorzystują ten fakt i nie przykładają się do wykonywanej pracy.

Jak zatem możesz zyskać pewność, że ulotkarz, którego zatrudniasz, poważnie podchodzi do swoich obowiązków? Owszem, jeżeli roznoszenie ulotek lub darmowych gazet odbywa się w jednym, określonym miejscu, można tam po prostu pojechać. Wiadomo jednak, że nie każdy ma na to czas.  

Czy zatem pozostaje Ci wierzyć pracownikowi na słowo? Niekoniecznie. Jeżeli zaopatrzysz go w lokalizator GPS, będziesz mógł zdalnie obserwować jego aktualne położenie. To bardzo praktyczne rozwiązanie.

Kontrola pracy ulotkarzy za pomocą aplikacji mobilnej

Jednym ze narzędzi umożliwiających monitoring pracownika jest aplikacja IKOL X, która zmienia smartfon w lokalizator GPS. Wystarczy, że:

- osoba roznosząca ulotki zainstaluje IKOL X na swoim telefonie,

- ściągniesz na swój smartfon aplikację IKOL Tracker (służącą m.in. do zarządzania lokalizatorami GPS, zgłaszania kradzieży pojazdu i obsługi systemu e-TOLL),

- założysz konto w IKOL Trackerze, a następnie dodasz telefon pracownika jako nowy lokalizator.

W ten właśnie sposób otrzymasz dostęp do mapy, na której wyświetlać się będzie obecna lokalizacja ulotkarza.

Muszą być jednak spełnione dwa warunki:

  1. z aplikacji IKOL X można korzystać wyłącznie na urządzeniach mobilnych działających w oparciu o system Android i z dostępem do sklepu Google Play - jedynie IKOL Tracker jest możliwy do ściągnięcia również dla użytkowników iPhone’ów,
  2. pracownik musi mieć włączone dane lokalizacyjne oraz komórkową transmisję danych.

Przenośny lokalizator GPS dla pracownika

Innym sposobem na monitoring roznosiciela ulotek jest zaopatrzenie go w przenośny lokalizator GPS IKOL Spot. Ten niewielki moduł precyzyjnie wskaże Ci miejsce, w którym przebywa Twój pracownik.

Dzięki usłudze Alert obszaru dowiesz się czy ulotkarz nie przekroczył granic obszaru, który zaznaczyłeś wcześniej na mapie. Jeśli tak się stanie, moduł GPS natychmiast wyśle do Ciebie powiadomienie. Może ono zostać dostarczone SMS-em, mailem lub poprzez aplikację IKOL Tracker – sam wybierasz, którą drogę komunikacji preferujesz.

Co istotne, moduł IKOL SPOT został wyposażony w przycisk SOS, który umożliwia pracownikowi szybkie powiadomienie pracodawcy o nietypowej sytuacji (np. wypadku) i wezwanie pomocy.

Monitoring GPS – ułatwienie dla pracodawcy

Monitoring GPS to, jak widać, niezwykle przydatne narzędzie, które ułatwia nadzór nad pracownikami i w dodatku poprawia ich bezpieczeństwo. Ponadto, dla modułu IKOL SPOT można znaleźć również wiele innych zastosowań.

Artykuł sponsorowany

0 Komentarze