Dotacje unijne łatwiejsze dzięki A1 Europe

Udostępnij:

Wraz z przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej 1 maja 2004 roku powstało wiele możliwości dofinansowania dla dużych i małych firm na terenie całego kraju. Jeżeli zatem jesteśmy właścicielem przedsiębiorstwa i mamy ciekawy pomysł na rozwój, możemy napisać szczegółowy biznesplan, który pomoże nam w pozyskaniu dofinansowania.

Ubieganie się o dotacje unijne to dość długi skomplikowany proces, dlatego nie każdy właściciel firmy ma na to czas i nie zawsze wie, od czego zacząć. Wypełnianie aplikacji unijnej dla niektórych może być dość trudne, dlatego na przestrzeni lat powstało wiele firm, które świadczą kompleksowe usługi z zakresu przygotowania pełnej dokumentacji dla projektów unijnych. Taką firmą jest A1 Europe z Krakowa.

Fundusze europejskie – praca

Praca związana z funduszami europejskimi wiąże się ze znajomością prawa Unii Europejskiej. Potrzebna też będzie wiedza, dotycząca zasad rozliczania poszczególnych programów inwestycyjnych. Konsultanci, którzy obsługują firmy ubiegające się o fundusze na innowacyjne programy, powinni być komunikatywni i dobrze zorganizowani. Dzięki temu z łatwością nawiążą dobry kontakt ze swoimi klientami oraz podejmą współpracę z odpowiednimi instytucjami nadzorującymi dane programy. Tacy są właśnie pracownicy A1 Europe, czyli firmy, która już od ponad 15 lat zajmuje się kompleksową obsługą przedsiębiorstw pod kątem pozyskiwania funduszy i dotacji europejskich.

A1 Europe

Usługi A1 Europe

Niezależnie od tego, czy prowadzimy jednoosobową działalność gospodarczą, czy dużą firmę, możemy zwrócić się do doradców A1 Europe już na pierwszym etapie, jakim jest analiza i weryfikacja planów inwestycyjnych pod kątem dostępnych funduszy unijnych. Dzięki temu możemy liczyć na wskazanie najlepszego programu inwestycyjnego z uwzględnieniem terminów składania wniosków. W takiej sytuacji będziemy mieli pewność, że nasz plan rozwojowy ma większe szanse na powodzenie.

Niektórzy już przy wypełnianiu wniosku i kompletowaniu potrzebnej dokumentacji mogą czuć się zagubieni. I właśnie w takiej sytuacji pomogą nam specjaliści z firmy A1 Europe, którzy z powodzeniem zdobędą opinie o innowacyjności projektu, wszystkie dokumenty finansowe, badania rynkowe lub pozwolenia na budowę oraz szereg innych dokumentów, które są wymagane przy danym programie.

Fundusze europejskie dla małych firm

Dofinansowanie unijne nie kończy się tylko na złożeniu wniosku i otrzymaniu funduszy. Każdy projekt unijny powinien być odpowiednio rozliczony, a wszystkie wydatki związane z inwestycją muszą być udokumentowane na wypadek kontroli. Każda mała, bądź większa firma, może liczyć na wsparcie konsultanta w tej kwestii. Opieka nad projektem nie kończy się bowiem w momencie pozyskania dofinansowania, ale trwa nadal podczas przygotowania sprawozdawczości oraz  dokumentacji rozliczeniowej w terminach i w formie zgodnej z wymogami danego programu. Ważnym elementem będzie także sporządzenie sprawozdania końcowego z realizacji projektu, w czym także pomoże nam firma A1 Europe.

Więcej na: A1 Europe ( https://www.a1europe.pl/)  , ul. Wadowicka 8A 30-415 Kraków, tel. (12) 259 80 70

0 Komentarze

Socialmedia

Warte uwagi

Biedronka - promocje, gazetki promocyjne, karta...

Biedronka, jedna z największych polskich sieci handlowych, podejmuje wiele działań, aby zachęcić klientów do przyjścia do swoich sklepów. Kupujący mogą liczyć także na specjalne promocje...