Jak zdobyć klientów i wypromować markę osobistą w sieci?

Udostępnij:

W dzisiejszych czasach około 90% użytkowników mających dostęp do Internetu korzysta z wyszukiwarek w celu znalezienia poszukiwanego produktu, usługi lub firmy. Oczywiste wydaje się więc, że wiedza na temat tego, jak reklamować sklep internetowy jest naprawdę cenna.  Internet to doskonałe miejsce do promocji, ponieważ daje ogrom możliwości w zakresie reklamy sklepu internetowego, jak i różnych kanałów sprzedaży oraz dotarcia do swoich grup docelowych. Istotne jest także to, aby zrobić dobre wrażenie na użytkownikach, wykreować swoją zaufaną markę, która zyska status i opłacalność wśród konsumentów. 

Mówiąc o personal brandingu, czyli rozwijaniu marki osobistej w sieci i nie tylko, należy sięgnąć po słowa założyciela Amazona – Jeffa Bezosa: “Marka osobista to to, co mówią o Tobie inni, gdy wychodzisz z pokoju”. 

Rozwijanie udanej marki w internecie polega na kreowaniu siebie jako eksperta w jakiejś dziedzinie, poprzez wykorzystanie różnych kanałów online i narzędzi. Kilka sposobów jak reklamować sklep internetowy przy jednoczesnym kreowaniu swojej marki osobistej:

  1. Tworzenie i dzielenie się wartościowym contentem, jak np.  specjalistyczne artykuły blogowe, filmiki na Tik toku czy dłuższe formy video na YouTube, jak i również ciekawe posty na LinkedIn, które zbudują społeczność i pomogą w budowaniu relacji w biznesach B2B i B2C.

  2. Aktywne udzielanie się w mediach społecznościowych, odpowiadanie na pytania użytkowników, udostępnianie bieżących informacji.

  3. Dbanie o swoją stronę internetową, aby prezentowała nie tylko produkty, usługi, ale także umiejętności i doświadczenie. Rozbudowane opisy, które niosą za sobą wartościowe treści, możliwość zwrotów, różnych metod płatności i dostawy.

  4. Udział w konferencjach, wydarzeniach online i grupach dyskusyjnych, czyli szeroko rozumiany networking w swojej branży i poza nią.

  5. Opinie i referencje od zadowolonych klientów, którymi można się dzielić, aby pokazać swoją wartość i zaufanie, jakim się szczycisz.

  6. Współpraca z innymi specjalistami  w branży, rozwijanie wspólnych projektów, wychodzenie poza strefę zdobytych już klientów i poszerzanie grona odbiorców, np. z innej grupy wiekowej.

Więcej inspiracji i podstawowej wiedzy o tym, jak reklamować sklep internetowy i zdobywać nowych klientów dowiesz się ze strony: https://www.idosell.com/pl/blog/kiedy-warto-reklamowac-sklep-internetowy-w-google-sprawdz-czy-potrzebujesz-google-ads-nagranie-webinaru-1235327658.

Sposoby na skuteczny marketing sklepu internetowego

Można powiedzieć, że średnio co godzinę pojawia się w sieci nowy sklep internetowy. Głównie z tego względu, że bardzo łatwo rozpocząć działalność w branży e-commerce, lecz o wiele trudniej jest przetrwać, a co więcej osiągnąć sukces. Należy mieć wystarczającą wiedzę, jak reklamować sklep internetowy, jakie działania podejmować w celu uzyskania zaufania klientów i zdobycia dobrych opinii. Istnieje wiele sposobów na skuteczną reklamę sklepu internetowego, w tym:

  1. Reklama Google AdWords oraz reklama na Facebooku

Ta forma reklam pozwala na dotarcie do szerokiego grona potencjalnych klientów. Co więcej, możemy konkretnie sprecyzować naszą grupę docelową, oraz wyjść do klientów, którzy akurat szukają naszego asortymentu. Można ustawić reklamy w wyszukiwarce Google, na stronach partnerskich oraz na YouTube. Z kolei na portalach społecznościowych typu Facebook lub Instagram jest możliwość tworzenia wartościowego contentu, grafik, czy dzielenie się zdjęciami. 

  1. Marketing influencerów:

Dzisiaj coraz bardziej ceni się osoby z dużym zasięgiem na mediach społecznościowych, o których kiedyś nawet nie było mowy. Teraz natomiast takie współprace przynoszą naprawdę dużo korzyści.

  1. E-mail marketing

Mimo iż nadmierne wysyłanie meili może wydawać się marketingiem spamerskim, to naprawdę przemyślany e-mail marketing czy newsletter może zjednoczyć naprawdę zaufane grono osób, które z chęcią będą oczekiwać na nowości i ciekawostki z branży, czy sklepu. 

  1. SEO (Search Engine Optimization)

 Poprawienie pozycji swojego sklepu internetowego w wynikach wyszukiwania Google, poprzez optymalizację swojej witryny, treści i linkowanie zewnętrzne.

Rozpoznawalność marki i zaufanie klientów -  jak to osiągnąć?

Już na starcie, należy zmierzyć się z rzeczywistością i wiedzieć, że budowanie silnej i stabilnej marki osobistej, czy pozycji na rynku to proces bardzo złożony i długotrwały. Obejmuje to nie tylko ciągłą pracę nad polepszaniem wizerunku, ale również umiejętne zaznaczenie i pokazanie różnicy, która przemówi za tym, że to ta dana kreowana marka jest znacznie bardziej wartościowa i oferuje lepsze produkty w swoim sklepie niż jej konkurencja. 

Jak więc osiągnąć status wysoki rangą i sprawić, że ludzie będą kojarzyć dane produkty z konkretnym sklepem w internecie bądź marką osobistą? Pierwszy i wręcz niezbędny krok to ustalenie chwytliwej firmy, stworzenie identyfikacji wizualnej oraz języka komunikacji z klientami. Personal branding nie zadziała, jeżenie tworzące go elementy nie będą spójne i dopasowane do grupy docelowej. Następnie należy podejmować świadome działania, aby umieć efektywnie oddziaływać na procesy postrzegania kreowanego biznesu. Jak już zostało wspomniane równie rozwój marki, jak i reklama sklepu internetowego, gdzie oferowane są jej usługi lub produkty, nigdy się nie kończy. Wymaga to bieżącego wysiłku, szczególnie teraz, gdy biznes e-commerce szaleje. Jak stwierdził Scott Bedbury, były prezes Nike i Starbucks: „Marka jest jak historia, której nigdy nie przestajesz opowiadać”.

Artykuł partnera

0 Komentarze