Zalety lokalizacji magazynu w Szczecinie

Udostępnij:

Szczecin to jedno z większych miast w Polsce, dające duże możliwości pod względem rozwoju firmy. Jeżeli zależy Ci na rozwoju marki i ekspansji na zagraniczne rynki lub północną część kraju, warto przemyśleć czy magazyny do wynajęcia w Szczecinie nie będą najlepszą opcją. W tekście wskażemy jakie możliwości daje lokalizacja tego typu hal dla przedsiębiorstw działających w różnych branżach.

Na rynku dostępne są różne magazyny do wynajęcia w Szczecinie. Znajdziemy hale przeznaczone do składowania żywności, produktów przetwórczych, metalurgicznych, z branży meblarskiej i wielu innych. Z pewnością warto sprawdzić

Szczecin to świetny hub komunikacyjny

Szukając magazynu do wynajęcia w Szczecinie warto mieć świadomość, że miasto to należy do czołówki jeżeli chodzi o odpowiednią komunikację w Polsce – zarówno wewnątrz kraju, jak i z innymi regionami świata. Stolica województwa zachodniopomorskiego połączona jest z autostradą A6, która stanowi świetny i szybki sposób dostania się do Niemiec.

Innym szlakiem komunikacyjnym, który zwiększa możliwości przedsiębiorstwa stawiającego na magazyny do wynajęcia w Szczecinie jest budowana aktualnie droga S6, która łączy województwo zachodniopomorskie z Trójmiastem. To poszerza możliwości komunikacyjne jednego z największych miast w Polsce.

Nie możemy zapominać również o pobliskim porcie, który ułatwia transport towarów lub ich wysyłkę do krajów europejskich oraz za ocean. W Szczecinie funkcjonuje także rozbudowany węzeł kolejowy, którego elementy prowadzą w sześciu kierunkach.

Dlaczego tak skomunikowane miasto daje ogromne możliwości?

Wybierając magazyny do wynajęcia w Szczecinie mamy pewność, że są one odpowiednio skomunikowane. Co dzięki temu może zyskać nasza firma? Odpowiednie szlaki komunikacyjne obniżają koszt prowadzenia biznesu i wpływają na obniżenie czasu transportu towarów do odbiorców. Umożliwiają też optymalizację i wybór najlepszej drogi transportowej (najszybszej, najbezpieczniejszej lub najbardziej ekonomicznej). Szlaki komunikacyjne w Szczecinie ułatwiają pozyskiwanie nowych kontrahentów, niezależnie od ich lokalizacji.

Szczecin jest miastem transportowym i handlowym. Szukając lokalizacji magazynu w województwie zachodniopomorskim na pewno warto rozważyć właśnie to miejsce. Duża liczba mieszkańców natomiast ułatwia poszukiwanie potencjalnej kadry pracowniczej.

Artykuł partnera

0 Komentarze