Najlepsze laptopy do pracy w 2021 roku

Udostępnij:

​Ostatnie miesiące nie są łatwe dla osób, które chcą zaopatrzyć się w nowy sprzęt elektroniczny. Problemy występują nie tylko z kartami graficznymi, ale również z wieloma innymi elementami, na które składają się wszystkie dobroci techniki. Na przestrzeni najbliższych dwóch kwartałów wszystko powinno się jednak ustabilizować, a tym samym, powoli warto rozglądać się za nowymi sprzętami. Te mogą przydać się na przykład do wykonywania obowiązków służbowych, które w ostatnim czasie w wielu korporacjach zostały nieco unowocześnione, dzięki pracy zdalnej.

Ultrabooki nie takie drogie, jak je malują

Choć sposoby na wykorzystanie starego laptopa liczone są w dziesiątkach, czasem przychodzi czas na zmiany. Rynek komputerów mobilnych nie jest zbyt łaskawy dla konsumentów, którzy „celują” w zakup produktu z niższej półki. Już od długiego czasu widać trend zwyżkowy, a co za tym idzie, ciężko o zdobycie sprzętu w niskiej cenie nawet do podstawowych zadań. Aktualnie za mniej niż 2 tysiące ciężko kupić cokolwiek, pozwalającego na zadowalającą wydajność choćby w pracach biurowych. Dla osób celujących właśnie w to zastosowanie, rada jest jedna – z portfela należy wyciągnąć minimum 2500 złotych. W tej cenie przy dobrej obniżce znaleźć można MateBooka D15. Propozycja Huaweia wyróżnia się prostym designem, nieco przypominającym produkty Apple, procesorem Ryzen 5 3500U, dyskiem SSD M2. 256GB oraz, co ważne, preinstalowanym systemem Windows 10. W tej cenie trudno o godnego konkurenta dla przedstawiciela marki Huawei.

Skoro został już wspomniany nieco kontrowersyjny producent elektroniki – Apple – nie sposób ominąć jego jeden z flagowych produktów – MacBooka Air. Półkę wyżej od MateBooka znaleźć można bowiem komputer przenośny sygnowany logiem nadgryzionego jabłka, wyposażony w procesor i5-5350U, 8GB pamięci RAM oraz 128GB pamięci SSD M2. Uruchamiane programy będą z kolei wyświetlane na błyszczącym ekranie WXGA+ (1440x900 px) o rozdzielczości 13,3”. MacBook Air z ceną lekko poniżej 4 tysięcy złotych nie jest oczywiście królem opłacalności, jednak dla fanów ekosystemu Apple’a może to być naprawdę dobra okazja do nabycia kolejnego sprzętu na lata.

Laptop konwertowalny do zadań specjalnych – Surface Pro 7

Microsoft Surface Pro 7 to urządzenie, które z całą pewnością można nazwać przystosowującym się do życia swojego właściciela. Nieco ponad dwunastocalowe urządzenie może być użytkowane w trzech trybach – laptop, studio, tablet. Dzięki temu zarówno w pracy, w podróży jak i w domu znaleźć można optymalną pozycję do pracy czy zabawy, a ta na pewno będzie przyjemna. Urządzenie zostało bowiem wyposażone w procesor i5-1035G4, 8 GB pamięci RAM oraz kartę graficzną Intel Iris Plus. Użytkownik na swoje pliki ma do dyspozycji dysk o pojemności 256GB, na którym znajduje się preinstaowany system Windows 10 Home. Wszystko to znaleźć można w polecanych sklepach internetowych za cenę około 5500 złotych.

Duża wydajność zamknięta w małym opakowaniu

Wiele zawodów wymaga, by być w ciągłej podróży. Niezależnie od tego czy steki kilometrów pokonuje się samochodem, pociągiem czy samolotem, zawsze dba się o to, by waga oraz objętość bagaży była jak najmniejsza. W takim wypadku również cała elektronika powinna zamknąć się w jednej małej torbie i nie sprawiać problemów. Co determinuje dobrego laptopa do pracy w podróży? Przede wszystkim kompaktowe wymiary i matowa matryca. Właśnie te cechy, okraszone dodatkowo niezłą wydajnością, reprezentuje Dell Inspiron 7400. Laptop za około 5500 złotych oferuje procesor i7-1165G7, 16 GB pamięci RAM 1 TB pamięci SSD M.2 oraz 14,5-calowy wyświetlacz 2560x1600 pikseli. Biorąc wszystkie te parametry w jedno, trudno oprzeć się przekonaniu, że Inspiron 7400 to jeden z najlepszych laptopów biznesowych w swojej klasie cenowej.

Artykuł sponsorowany

0 Komentarze