Program Polska Bezgotówkowa – poznaj warunki przystąpienia do programu

Udostępnij:

Obecnie właściwie każdy przedsiębiorca powinien umożliwiać dokonywanie transakcji bezgotówkowych. W związku z dużą popularnością takich metod płatności wśród klientów, sprzedawcy mogą dzięki temu spełnić oczekiwania konsumentów i zwiększyć swoje obroty. Firmy, które dopiero zamierzają przyjmować płatności za pomocą kart płatniczych, mogą skorzystać z programu Polska Bezgotówkowa, by uzyskać odpowiednie urządzenia za darmo.

Czym jest program Polska Bezgotówkowa? 

Program Polska Bezgotówkowa stanowi wspólną inicjatywę podmiotów z rynku usług płatniczych, wspieraną również przez Ministerstwo Rozwoju oraz Związek Banków Polskich. Celem tej koncepcji jest promowanie i upowszechnianie rozwiązań bezgotówkowych  poprzez zapewnianie darmowych terminali płatniczych dla przedsiębiorców. Program jest skierowany do małych oraz średnich firm, które chcą umożliwić klientom dokonywanie płatności za towary i usługi z wykorzystaniem metod bezgotówkowych. Darmowy terminal płatniczy sprawia, że konsumenci mogą swobodnie regulować należności z wykorzystaniem kart płatniczych.

W ramach programu jeden przedsiębiorca może otrzymać do dyspozycji nawet trzy darmowe terminale płatnicze. Beneficjent programu przez 12 miesięcy nie ponosi również kosztów obsługi płatności bezgotówkowych dokonywanych dzięki temu urządzeniu. 

Jakie są kryteria uczestnictwa w programie Polska Bezgotówkowa?

Możliwość uczestnictwa w programie Polska Bezgotówkowa i odebrania darmowych terminali płatniczych uzależniona jest od spełnienia określonych warunków. Co ważne, przedsiębiorca może przystąpić do programu tylko raz. Podstawowym warunkiem, który trzeba spełnić, aby otrzymać darmowy terminal płatniczy, jest brak przyjmowania płatności bezgotówkowych w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Do programu nie mogą przystąpić sieci handlowo-usługowe oraz przedsiębiorcy działający w ramach franczyzy, w przypadku których działalność obejmuje więcej niż 5 placówek. Dodatkowo wykluczony jest również udział przedsiębiorców, którzy działają jako operatorzy automatów vendingowych czy innych terminali samoobsługowych (takich jak biletomaty, parkomaty itp.). Firmy, które chcą skorzystać z darmowego terminalu płatniczego, przydzielanego w ramach programu Polska Bezgotówkowa, zobowiązują się także, by nie pobierać żadnych dodatkowych opłat od klientów, którzy będą płacić kartą.

Osoby, które prowadzą działalność i spełniają te warunki, a chcą wziąć udział w programie, mogą się do niego zgłosić na stronie https://bezgotowki.pl/oferta/. Wystarczy wybrać darmowe terminale płatnicze dopasowane do danego biznesu i wypełnić zgłoszenie, a jeżeli wniosek zostanie zweryfikowany pozytywnie, to urządzenia zostaną dostarczone pod podany adres. 

Artykuł sponsorowany

0 Komentarze