Zdobycie środków na działalność gospodarczą

Udostępnij:

Jeśli zapytać jakąkolwiek osobę, która miała okazję lub wciąż prowadzi działalność gospodarczą, czy jest to wyzwanie, z pewnością otrzyma się odpowiedź pozytywną. Wszystko z powodu koniecznością zajmowania się sprawami organizacyjnymi, związanymi z praktycznym zarządzaniem firmą oraz finansowymi – w końcu firma musi mieć kapitał na wypłacanie wynagrodzeń, przyznawanie premii, normalne funkcjonowanie i dalszy rozwój. Jak go zdobyć?

Bez rozwijania działalności gospodarczej nie sposób zarówno utrzymać biznes przez  wiele lat, jak i osiągać satysfakcjonujący wynik finansowy. Natomiast znaczna ilość przedsiębiorców obawia się inwestowania w nieznany dla siebie rynek w strachu przed utratą kapitału. Istnieją oczywiście ci zainteresowani innowacyjnymi rozwiązaniami, jednakże nie mają oni odpowiednich środków finansowych. Każda bowiem inwestycja kosztuje. Na szczęście są sposoby na bezpieczny rozwój firmy z kapitałem, takie jak dedykowane kredyty inwestycyjne. W niniejszym artykule omówimy dwa z nich.

Kredyt na dalsze prowadzenie działalności

W każdym momencie może dojść do sytuacji, w której firmie trafi się gorszy okres i bez dodatkowych środków przestanie ona normalnie funkcjonować. Wówczas dobrym rozwiązaniem jest sięgnięcie po kredyt na dalsze prowadzenie działalności. Jest to wariant oferowany przez różne banki, w związku z czym poszczególne oferty mogą się od siebie różnić. Dobrze jest zatem ocenić je na podstawie swoich możliwości i oczekiwań, w czym przyda się specjalna porównywarka kredytów online.

To, czy i na jaką kwotę dany przedsiębiorca otrzyma pożyczkę, zależne jest od stanu ekonomicznego jego firmy. Przeważnie oprocentowanie jej w przypadku takiego celu to od 3 do 10%.

Kredyt inwestycyjny

Kredyt inwestycyjny to sposób na to, aby dążący do modernizacji swojej działalności przedsiębiorcy mieli ku temu faktyczne środki. Można je przeznaczyć na rozwiązania technologiczne, logistyczne, czy związane z zasobami ludzkimi. Takie kredyty przeważnie to szansa otrzymania nawet kilkuset tysięcy złotych. Potencjalny pożyczkobiorca musi pamiętać o tym, aby bank, w którym aplikuje, musi mieć dostęp do przygotowanego biznesplanu związanego z planowaną inwestycją. Warto też nadmienić, że okres spłaty może trwać nawet 20 lat, co z pewnością przyczyni się do wygodnego spłacania całości.

0 Komentarze