Wygoda korzystania z darmowego konta indywidualnego

Udostępnij:

Posiadanie konta bankowego, na które wpływać będą wynagrodzenia, i z którego będzie można podejmować pieniądze w dowolnej chwili, to bardzo ważny element świadomości finansowej każdego człowieka. Tak naprawdę chodzi o postęp i wygodę w korzystaniu z własnych środków, przy jednoczesnym ich zabezpieczeniu w postaci odłożenia na koncie bankowym. Dobrze dopasowana oferta konta osobistego pomoże świadomie i rozsądnie zarządzać własnym budżetem.

Świadome gospodarowanie własnymi środkami to klucz do wolności finansowej

Należy dbać nie tylko o to, by przychody były na tyle wysokie, aby pokrywały nasze wydatki. Ważne jest także to, aby zarobione pieniądze były bezpieczne – odporne na kradzieże, pożary czy powodzie . Dlatego nie wolno trzymać większej gotówki w domu! Jedynym rozsądnym i w pełni dostępnym rozwiązaniem jest konto indywidualne, które służy do przechowywania zarobionych pieniędzy i wygodnego dysponowania nimi. Posiadanie takiego konta nie wiąże się z żadnymi kosztami – szczególnie gdy wybierze się dobrą ofertę banku. Można za to wiele zyskać – przede wszystkim swobodny dostęp do własnych pieniędzy, pomimo tego, że są one zdeponowane w żelaznych zasobach banku.

Darmowe konto – idealne dla każdego!

Każdemu zależy na jak najwyższej jakości życia, przy jak najmniejszych kosztach.  Banki oferujące konto indywidualne proponują dziś rozwiązania, które są w stanie usatysfakcjonować każdego – bo są dopasowane do każdej kieszeni! Nieważne, ile masz środków na koncie, jak wysokie są twoje wpływy, ile miesięcznie wydajesz i na co. Możesz korzystać z darmowego założenia i prowadzenia konta, dostajesz kartę do bankomatu, którą użytkujesz za darmo lub ewentualnie po spełnieniu pewnego warunku . Tym warunkiem jest zwykle wykonanie transakcji kartą na pewną sumę w ciągu miesiąca . Jest on dość łatwy do spełnienia, ponieważ transakcje kartą w sklepach są darmowe, a płatności bezgotówkowe wyjątkowo proste i szybkie. Darmowe są także wypłaty z niektórych bankomatów, przypisanych do konkretnego banku, oraz przelewy wykonywane drogą elektroniczną – na przykład poprzez aplikację w smartfonie. Aplikacja również jest darmowa i możesz się na nią logować, jak często chcesz – bez opłat!

Korzystaj ze swoich środków tak jak lubisz!

W wolności finansowej najważniejsze jest to, aby ciągle być świadomym swojego stanu posiadania i móc swobodnie, o każdej porze dnia i nocy korzystać ze swoich pieniędzy oraz zarządzać ich przepływem. Konto indywidualne służy do tego, aby wpływające na nie pieniądze móc wydawać na różne cele, wykorzystując do tego przelewy elektroniczne, wypłaty z bankomatów, płatności kartą lub przez BLIK. Każda z tych form płatności zabiera mniej czasu niż posługiwanie się żywą gotówką lub zlecanie transakcji bezgotówkowych w okienku banku. Dlatego też większość ludzi swobodnie posługuje się swoimi kontami osobistymi z dostępem do bankowości elektronicznej. Chcąc oszczędzać na swoim koncie, najlepiej założyć sobie konto oszczędnościowe, czyli skarbonkę przypisaną do konta osobistego. Świadome zarządzanie swoimi pieniędzmi przejawia się między innymi w rozsądnym gospodarowaniu swoimi zasobami i umiejętnością przerzucania ich pomiędzy poszczególnymi kontami w celu uzyskiwania wymiernych wartości. W przypadku konta osobistego największą zaletą jest bezpośredni, szybki i całodobowy dostęp do gotówki za pomocą różnych narzędzi. To pozwala nie tylko łatwiej wydawać swoje pieniądze, ale również kontrolować swoje wydatki. Szczególnie gdy za aplikację bankowości elektronicznej, przelewy, opłaty rachunków czy sprawdzanie stanu konta bank nie pobiera żadnych opłat! Zdecydowanie warto, zakładając konto osobiste, poszukiwać takiego banku, który zaoferuje wszystkie funkcjonalności konta bez opłat – to sprawi, że będzie można w pełni korzystać z jego zalet bez jakichkolwiek strat finansowych!

0 Komentarze