Biuro jest jednym z najważniejszych elementów każdej firmy i wymaga odpowiedniego wyposażenia. Meble biurowe powinny nie tylko pasować estetycznie do pomieszczenia, ale również spełniać odpowiednie normy i zapewniać pracownikom jak oraz klientom wygodę i komfort. Wybór i rozmieszczenie mebli w przestrzeni jest zatem bardzo odpowiedzialnym zadaniem.

Odpowiednia jakość

Biuro należy traktować jak wizytówkę firmy, a jego wystrój powinien świadczyć o wysokim standardzie, który w niej panuje. W związku z tym w wyposażenie tego pomieszczenia zdecydowanie warto zainwestować. Chodź niskie koszty zakupu mebli mogą kusić, są one niestety nieopłacalne na dłuższy czas, ponieważ tańsze produkty są wykonane z gorszych materiałów, z mniejszą dbałością o jakość, a także pozbawione odpowiedniej estetyki. Nie oznacza to, że każdy mebel biurowe powinien być z najwyższej półki, ale istotne jest wybranie produktu, którego cena będzie adekwatna do wysokiej jakości, której oczekujemy. Wybierając produkty droższe, wykonane z dobrych materiałów, nie narażamy się na kolejne koszty przez długi czas, ponieważ te meble będą o wiele bardziej wytrzymałe na eksploatację.

Zdrowie pracowników a meble biurowe

Podstawowym wyposażeniem, które powinny się znaleźć przy stanowisku pracowniczym, jest biurko z miejscem na komputer i odpowiednie krzesło. Istotny jest wybór mebli, które przede wszystkim spełniają wymogi Unii Europejskiej i posiadają odpowiednie certyfikaty. Ważne jest również dobranie ich do indywidualnych potrzeb każdego pracownika. Najlepszym rozwiązaniem będzie dobór mebli, które pozwalają na dopasowanie do własnych preferencji. Biurko powinno posiadać możliwość regulacji wysokości blatu oraz być odpowiednio wyprofilowane i stabilne, dzięki czemu zapewni wysoki komfort pracy. Wybranie dobrego krzesła jest bardziej skomplikowanym procesem, ponieważ istnieje wiele wymogów, które musi spełniać. Najodpowiedniejsze krzesła posiadają regulację oparcia, wysokości siedziska, podłokietników, a także są wyposażone w podparcia lędźwiowe, co najmniej pięcioramienną podstawę oraz kółka. Dodatkowym atutem jest materiał odporny na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne, ponieważ eksploatacja mebli biurowych jest znacznie częstsza niż mebli domowych. Innym produktem, który będzie przydatny w wielu biurach, są szafki, które powinny znajdować się na takim poziomie, aby nie trzeba się było do nich schylać ani wspinać. Dla większego komfortu można zaopatrzyć pomieszczenie w szafki na kółkach, które można przesuwać bez większych nakładów energii.

Rozplanowanie w przestrzeni

Kolejnym istotnym elementem wyboru mebli jest wielkość pomieszczenia, które chcemy wyposażyć oraz ile stanowisk zamierzamy w nim umieścić. Odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni jest równie ważne, jak wygląd mebli. Należy unikać umieszczania wielu mebli obok siebie, ponieważ może to zamknąć pomieszczenie przez co wyda się mniejsze i ciemne. Ich optymalne ustawienie powinno pozwolić na swobodne poruszanie się po biurze oraz umożliwić dostęp do każdego istotnego miejsca. Jeśli przestrzeń na to pozwala, warto zapewnić każdemu pracownikowi odrobinę prywatności. Odpowiednie dobranie i rozmieszczenie mebli biurowych ma ogromny wpływ na komfort pracowników, opinie klientów oraz renomę firmy.

Więcej na lobos.pl

0 Komentarze