Jak zostać programistą – poznaj podstawy na darmowym “IT Basic Course”!

Udostępnij:

​Czego potrzebujesz, by zostać specjalistą IT i zacząć swoją karierę w jednej z najszybciej rozwijających się branż w Polsce i na świecie? Odpowiedź na to pytanie przynosi startujący już 4 kwietnia 2023 roku bezpłatny kurs online organizowany przez GlobalLogic, firmę z Doliny Krzemowej, należącą do grupy Hitachi, która w Polsce zatrudnia już ponad 2000 inżynierów i blisko współpracuje z uczelniami w zakresie wsparcia rozwoju młodych talentów.

Kariera w branży IT kusi miliony Polaków, a jednocześnie dużą część przeraża wizją wieloletniej nauki i wysokiej bariery wejścia do zawodu. O tym, że rozpoczęcie swojej przygody w sektorze informatycznym nie musi być wcale takie trudne zamierzają przekonać inżynierowie zatrudnieni przez GlobalLogic, którzy poprowadzą bezpłatne dwumiesięczne szkolenie online w kwietniu i maju 2023 roku.

Celem IT Basic Course jest rozwianie wielu mitów dotyczących początku kariery w IT, a jednocześnie przyniesienie odpowiedzi na najczęstsze pytania zadawane przez studentów czy osoby myślące o przebranżowieniu. Właśnie z myślą o nich opracowana została agenda cyklu szkoleń, która obejmuje najczęstsze wyzwania i problemy napotykane przez osoby zaczynające pracę w IT. - Podczas kursu uczestnicy dowiedzą się na przykład, jakie informacje powinno zawierać CV oraz jak wygląda proces rekrutacyjny w branży. W półtorej godziny odbędziemy podróż przygotowującą potencjalnych, nowych pracowników - do rozmowy kwalifikacyjnej. Przekażę uczestnikom przydatne narzędzia i podam przykładowe pytania, które mogą pojawić się podczas takiego spotkania - mówi Monika Staroń, Senior Recruitment GlobalLogic, jedna z mentorek kursu.

Kurs składa się z dwunastu kolejnych spotkań, organizowanych online dwa razy w tygodniu, podczas których eksperci będą dzielić się praktyczną, przydatną od zaraz wiedzą. Umożliwi ona osobom zainteresowanym pracą w IT podjęcie sprawnych kroków w celu rozpoczęcia nowego etapu kariery.

Zaproszeni prelegenci opowiedzą o zarządzaniu projektami i przybliżą stosowaną w codziennej pracy programisty metodologię. Zwrócą też uwagę na umiejętności interpersonalne przydatne do efektywnej współpracy w zespołach IT, a także opowiedzą o językach programowania i specjalizacjach, których wybór często nastręcza problemów kandydatom. - Jednym z kluczowych czynników udanej kariery w IT jest właściwy wybór specjalizacji. Na tym właśnie koncentruje się „IT Basic Course”, podczas którego inżynierowie podzielą się swoimi doświadczeniami i opowiedzą o tym, jak zaczynali swoją drogę w IT i jakie umiejętności przywódcze, komunikacyjne i specjalistyczne są w zawodzie potrzebne. Uczestnik dowie się o procesie rekrutacji i pozna cechy najpopularniejszych języków programowania. Prelegenci wyjaśnią też, dlaczego branża IT jest tak pożądana i obiecująca. Kurs będzie bardzo przydatny, ale też prowadzony z życiowym podejściem i odrobiną humoru – zapowiada Ievgen Sakalo, L&D Manager, University Program Lead w GlobalLogic.

Po zakończeniu planowanego na sześć tygodni i dwanaście spotkań kursu uczestnicy będą mogli otrzymać certyfikat potwierdzający zdobytą wiedzę. Do udziału w „IT Basic Course” potrzebne jest tylko posiadanie urządzenia z dostępem do internetu.

Zainteresowani udziałem w kursie mogą zapisywać się przez formularz na oficjalnej stronie: bit.ly/ITBasicCourse_2023

Pierwsze zajęcia odbędą się 4 kwietnia 2023 roku, jednak możliwość dołączenia jest aktywna przez cały czas trwania kursu.

Artykuł partnera

0 Komentarze