Panele wygłuszające - skuteczna metoda na walkę z hałasem

Udostępnij:

Otaczająca nas rzeczywistość zewsząd atakuje głośnymi dźwiękami. Czy akurat jesteśmy w biurze w trakcie pracy, czy wychodzimy z bliskimi do miasta na zakupy, a nawet wtedy gdy próbujemy zrelaksować się w domu. Wraz z cywilizacyjnym postępem, wszechobecny hałas staje się coraz bardziej uciążliwy. Powoduje wiele nieprzyjemności w naszym życiu, wpływając negatywnie na zdrowie. W takim razie jak można sobie z nim poradzić?

Panele wygłuszające - ulga dla naszego samopoczucia i zdrowia

Coraz trudniej jest znaleźć w miastach przestrzeń wolną od hałasu. Towarzyszy on nam od rana do wieczora - od momentu wyjścia z miejsca zamieszkania, do powrotu, a czasem nawet dłużej. W drodze do pracy, korzystając z własnego, bądź publicznego transportu. W pełnym ludzi biurowcu czy na budowie. Będąc w otoczeniu głośnych urządzeń, czy nawet samemu ich używając. Jak widzimy od zgiełku, jaki funduje nam nasz tryb życia, praktycznie nie sposób uciec. Dlatego tak ważne, by zacisze domowe stało się naszą oazą spokoju. Istnieje kilka różnych sposobów, by sobie z tym poradzić, jednym z nich jest z pewnością zastosowanie w domu paneli wygłuszających. Niwelują one niekorzystne działanie głośnych dźwięków, a nas samych wprowadzają w stan relaksu, co bezpośrednio ma przełożenie na nasze zdrowie.

Jak działają panele wygłuszające w praktyce?

Ich działanie jest stricte powiązane z materiałami, z których zostały zrobione. Są to przede wszystkim tzw. pochłaniacze dźwięku, które poprzez wyspecjalizowaną strukturę, blokują falom dźwiękowym dostęp do pomieszczeń. Powoduje to efekt znany do tej pory głównie ze studiów nagrań, gdzie niezwykle ważne było, aby niechciane brzmienia nie dostały się do środka. Dziś równie istotne staje się to przy okazji każdego budynku i pomieszczenia.

Kiedy korzystać z paneli wygłuszających?

Od momentu wprowadzenia w Polsce normy PN-B-02151-4:2015-06, odnoszącej się wprost do akustyki wnętrz oraz miejsc użyteczności publicznej, więcej uwagi poświęca się kwestii hałasu. Pojawiły się wytyczne ochrony przed nim, a także wymagania jakie spełniać powinien budynek oraz znajdujące się w nim pomieszczenia. Dlatego już na poziomie planowania i projektowania, warto zastanowić się nad rozwiązaniami, które pomogą w zrealizowaniu przepisów. Dzisiaj coraz częściej korzysta się z pomocy konsultantów akustyki, przy okazji nowych inwestycji. Jednak kiedyś nie zdawano sobie sprawy z tego, jak poważnym problemem będzie zbyt duży hałas dla społeczeństwa. Dlatego w przypadku starszych budowli, warto pomyśleć nad rozwiązaniem zapewniającym komfort dla uszu. Niewątpliwie czymś takim będą panele wygłuszające EHO.

panele EHO

Panele wygłuszające EHO - czyli drewno wspomagające relaks?

Panele wygłuszające EHO, wykonane są w 100% z drewna pochodzącego z certyfikowanego źródła. Lasy, w których rośnie przyszły materiał na wygłuszacze, zarządzane są w zrównoważony sposób. Można mieć zatem pewność, że decydując się na ich kupno, cząstkę leśnej natury przyniesie się ze sobą. A jak powszechnie wiadomo, nic tak nie łagodzi głowy pełnej drażniących dźwięków, jak kontakt z przyrodą. Gdy więc nie możemy pozwolić sobie codziennie na kojący spacer pośród drzew, można zainwestować w panele wygłuszające. Pozwoli to na odizolowanie się od wielkomiejskiego zgiełku i da potrzebne wytchnienie.

Funkcjonalne urządzenie czy element dekoracji?

Kto powiedział, że panele wygłuszające nie mogą być jednym i drugim? W tym wypadku jak najbardziej są. Poza niekwestionowanymi zaletami wpływającymi dodatnio na zdrowie, panele mogą być także ciekawym uzupełnieniem przy urządzaniu aranżacji wnętrza. Dzięki zróżnicowanej budowie i odmiennych kształtach, mogą przypominać instalacje artystyczne. Warto dodatkowo wspomnieć, że dzięki specjalnie opracowanemu sposobowi montażu, można robić to samodzielnie i dowolnie zmieniać ich ułożenie.

Więcej na stronie muteboards.pl

0 Komentarze