Jak poprawnie zmierzyć przesyłkę kurierską przed nadaniem?

Udostępnij:

​Mogłoby się wydawać, że nie ma nic prostszego niż zmierzenie przesyłki kurierskiej przed nadaniem. Rzeczywiście tak jest, ale tylko pod warunkiem, jeśli paczka posiada standardowe wymiary, choć i takim przypadku można mieć pewne wątpliwości co do prawidłowego sposobu mierzenia jej parametrów. Wymiary przesyłki to jeden z najważniejszych czynników wpływających na wycenę usługi kurierskiej, dlatego warto zapoznać się ze wskazówkami, dzięki którym zmierzenie paczki kurierskiej przebiegnie bez problemu.

Wymiary przesyłki kurierskiej standardowej

Ze zmierzeniem standardowej przesyłki kurierskiej zapakowanej w prostokątny czy kwadratowy karton powinien poradzić sobie każdy. Za pomocą dobrej miary zwijanej wystarczy zmierzyć długość, szerokość, wysokość paczki i zapisać na kartce dokładnie w takiej sekwencji. Dlaczego? Ponieważ właśnie taka kolejność obowiązuje niemal we wszystkich wytycznych odnośnie rozmiarów paczek kurierskich.

Wymiary paczki kurierskiej niestandardowej

Jak prawidłowo zmierzyć przesyłkę niestandardową? Nie jest to bardzo skomplikowane, ale wymaga dokładności. Paczki kurierskie o niestandardowych wymiarach mierzy się podobnie do „zwykłych” paczek, jednak w takich przypadkach długość, szerokość i wysokość kartonu lub ostretchowanej przesyłki mierzy się od punktów najbardziej oddalonych od płaszczyzn. Przykładowo, jeśli wysyłka zapakowana jest w karton, na którym widoczne są wybrzuszenia, szerokość paczki mierzy się w jej najszerszym miejscu.

Wymiary przesyłki kurierskiej – Klienci Biznesowi

Proces mierzenia paczek kurierskich nabiera jeszcze większego znaczenia w przypadku osób prowadzących działalność e-commerce, gdzie nie ma miejsca na dodatkowe koszty związane z wprowadzeniem nieprawidłowych danych odnośnie wysyłanych towarów. Wysyłka dla małych firm to spore wyzwanie logistyczne, dlatego warto skorzystać z pomocy zaufanych firm kurierskich. InPost, czyli jeden z liderów na polskim rynku oferuje bardzo szeroką ofertę usług kurierskich dopasowaną do potrzeb nie tylko dużych sklepów internetowych, ale również małych przedsiębiorców.

Rodzaje przesyłek kurierskich InPost

Firma InPost udostępnia swoim Klientom cenniki i  przewodniki po usługach, z podziałem na rodzaj przesyłki kurierskiej, dzięki czemu każdy przedsiębiorca doskonale wie, na jakie parametry paczki zwrócić szczególną uwagę. Największą popularnością cieszą się przesyłki standardowe, gdzie najdłuższy bok nie może przekroczyć 120cm lub suma wymiarów nie może przekroczyć 220cm. Nie brakuje chętnych na przesyłki gabarytowe - dla elementów o dużych rozmiarach, przesyłki dłużycowe – dla elementów o jednym dłuższym boku do 200cm czy przesyłki niestandardowe – dla przedmiotów niemieszczących się do zwykłych pudeł.

Artykuł partnera

0 Komentarze