Zdrowszy i bardziej efektywny sposób pracy

Udostępnij:

Można pracować przy zwykłym biurku narzekając na niewygodę czy bóle pleców, można też zastąpić je meblem wyposażonym w nowoczesny system umożliwiający precyzyjne dostosowanie do potrzeb użytkownika i samodzielny wybór komfortowej pozycji pracy. Na rynek pracy wkracza system LegaDrive.

W czasach, gdy na rynku pracy trwa walka o pracowników, jednym z argumentów podnoszącym atrakcyjność pracodawcy jest komfortowe biuro. Jak podpowiadają specjaliści, stworzenie ergonomicznego stanowiska pracy to również jeden ze skutecznych sposobów na podniesienie efektywności załogi, a tym samym zyskanie przewagi konkurencyjnej. Pierwszym krokiem jest dopasowanie umiejętności pracownika do realizowanych przez niego zadań, ale drugi krok - o którym nie wolno zapomnieć - to dopasowanie miejsca pracy, do fizjonomii pracowników!

Hettich znalazł na to skuteczny sposób - system LegaDrive. To niezawodne i elastyczne rozwiązanie dające pracownikom możliwość wyboru optymalnej pozycji w trakcie pracy. 

W wyposażonych w nowoczesny system LegaDrive biurkach można ustawić wysokość blatu roboczego, dzięki czemu mamy możliwość pracy w dwóch pozycjach: stojącej lub siedzącej - wyjaśnia Joanna Nowak z firmy Hettich. - Dzięki płynnej elektrycznej regulacji pracownik może szybko zmienić pozycję pracy, samodzielnie dostosowując wysokość biurka do własnych potrzeb. To on, a nie producent mebli zdecyduje, czy lepiej mu się myśli nad dużym projektem stojąc czy lepsze skupienie podczas wykonywania skomplikowanych wyliczeń zapewni pozycja siedząca. 

 

Szybka zmiana wysokości blatu roboczego to ergonomiczne rozwiązanie dla osób spędzających wiele godzin za biurkiem. W ten sposób najskuteczniej chronimy nasz kręgosłup przed skutkami długotrwałego siedzenia. Dynamiczne stanowisko pracy, może znacząco wpłynąć także na poprawę wydajności pracy. 

Badania prowadzone pod kątem ergonomii stanowiska pracy pokazują, że możliwość zmiany pozycji w trakcie pracy jest nie tylko wskazana dla naszych kręgosłupów, ale poprawia także samopoczucie pracowników i podnosi wydajność pracy - przekonuje Joanna Nowak. - Oczywiście pod warunkiem, że nie musimy zmieniać ustawienia wysokości blatu ręcznie, za pomocą przestarzałych, zacinających się i mało skutecznych mechanizmów.   

Podobnych problemów na pewno nie będą mieli użytkownicy biurek wyposażonych w nowy system regulacji wysokości LegaDrive. Wysokość biurka można dostosować do żądanej wysokości za pomocą jednego przycisku umieszczonego w zasięgu ręki - pod blatem. Wystarczy go nacisnąć, a blat biurka sam się uniesie lub obniży do pierwotnego ustawienia.

 

Podstawę systemu LegaDrive tworzą dwie teleskopowe kolumny, które pozwalają na ustawienie wysokości blatu biurka w zakresie od 620 do 1,295 mm, a biurko wyposażone w dwie regulowane kolumny uniesie ciężar 120 kg! Co ważne, napęd regulacji wysokości jest zintegrowany w kolumnie, przez co nie ma potrzeby tworzenia dodatkowych łączników pomiędzy nogami biurka. Nie obniżyło to w najmniejszym stopniu stabilności mebla, a pozwoliło wygospodarować pod biurkiem wystarczająco dużo wolnej przestrzeni na wygodne ułożenie nóg, co zapewni niezbędny komfort pracy, zarówno w pozycji siedzącej, jak i stojącej.      

 

Modułowy system LegaDrive umożliwia swobodną aranżację wszelkiego rodzaju przestrzeni pracowniczych. Można go zastosować w pojedynczych stanowiskach pracy albo – po zestawieniu ze sobą kilku biurek - stworzyć wygodny stół konferencyjny.

To dzięki takim rozwiązaniom jak system LegaDrive nawet w niedużych pomieszczeniach biurowych można zwiększyć dynamikę pracy i elastycznie reagować na indywidualne potrzeby zespołu - mówi Joanna Nowak. - Jedno stanowisko pracy daje nam kilka możliwości bez potrzeby kłopotliwego zakupu dodatkowych mebli.

0 Komentarze