Ubezpieczenie od operacji i poważnych chorób – jak działa?

Udostępnij:

Ochrona zdrowia, naszej najcenniejszej wartości, powinna się odbywać przez całe życie i na różnych płaszczyznach. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ dobre zdrowie warunkuje sprawność fizyczną i umysłową, a ona z kolei jest niezbędna do wykonywania pracy zawodowej – koniecznej do utrzymania odpowiedniego statusu życiowego. W celu zapewnienia sobie zdrowia i kondycji warto pomyśleć o uprawianiu sportów, zrównoważonej diecie, regularnych badaniach lekarskich. Jest jednak wiele sytuacji, które nie zależą bezpośrednio od zdrowego trybu życia i wymagają pilnej interwencji lekarskiej.

Dlaczego tak boimy się utraty zdrowia fizycznego?

Poprzez utratę zdrowia fizycznego rozumie się na przykład utratę sił spowodowaną chorobą przewlekłą, brak możliwości sprawnego funkcjonowania w świecie czy konieczność długotrwałej rekonwalescencji, która na wiele miesięcy wyłącza pacjenta z normalnego życia. Choroba czy konieczność przeprowadzenia ratującego zdrowie zabiegu operacyjnego jest sytuacją dramatyczną. Powoduje nagłe przerwanie ciągłości pracy, a więc brak lub w najlepszym przypadku zmniejszenie dochodu. Ale to nie wszystko, bo w czasie choroby i rekonwalescencji nie tylko dochodzi do zmniejszenia dochodu, ale również do zwiększenia wydatków na leczenie! Ubezpieczenie od operacji i innych poważnych zachorowań jest bardzo dobrym krokiem, pozwalającym ochronić własną sytuację materialną na wypadek zdarzeń losowych. W przypadku poważnych chorób Polacy najbardziej obawiają się wpadnięcia w długi – co może być nieuniknione, gdy nie mają dobrze zabezpieczonych dochodów ani ogromnych oszczędności.

Jakie ubezpieczenie warto wykupić?

Ubezpieczenie na życie lub ubezpieczenie oszczędności to bardzo dobry krok ku temu, aby mieć pewność, że w wypadku nieszczęśliwych zdarzeń losowych nasza sytuacja materialna zostanie zabezpieczona, a nasi bliscy nie zostaną bez pieniędzy. Dodatkową formą ochrony może być ubezpieczenie od operacji, które pozwala na wypłatę świadczeń w sytuacji doświadczenia jednej lub kilku z 54 wymienionych w polisie chorób. To duża grupa sytuacji, w których oby osoba ubezpieczona nigdy nie musiała się znaleźć, ale gdyby jej się przytrafiły – będzie otrzymywała środki finansowe na pokrycie niezbędnych wydatków.

Jakie koszty ponosimy, gdy dojdzie do poważnego zachorowania?

Każda osoba pracująca podlega obowiązkowemu ubezpieczeniu w ZUS-ie, które umożliwia wypłatę świadczenia rentowego na wypadek utraty zdolności do pracy lub chorobowego na czas choroby. Są to jednak świadczenia, które nie muszą być wypłacone każdemu i w każdej sytuacji. W dodatku ich wysokość nierzadko nie pokrywa wszystkich wydatków związanych z leczeniem. A przecież oprócz tego z domowego budżetu nie znikają codzienne wydatki na żywność, raty kredytów czy media! Ubezpieczenie od operacji jest właśnie po to, aby w takiej sytuacji nie uciekać się do pożyczek i zadłużenia, ale móc skupić się wyłącznie na doprowadzeniu swojego ciała i ducha do stanu sprzed operacji lub sprzed choroby, a nawet lepszego. Kiedy zachorujemy, jesteśmy zmuszeni do wykonywania licznych badań. Nie wszystkie z nich są finansowane przez NFZ, a wiele konsultacji specjalistycznych również należy przeprowadzać prywatnie z powodu braku wolnych terminów. Im szybciej podejmie się diagnostykę i wdroży odpowiednie leczenie, tym łatwiejszy i skuteczniejszy może okazać się powrót do pełnego zdrowia. Operacje wiążą się też z koniecznością rekonwalescencji z użyciem drogich, często nierefundowanych leków, dodatkowych badań i konsultacji, a także rehabilitacji. W wielu przypadkach czas odgrywa dużą rolę w szybkości dochodzenia do siebie, więc ubezpieczenie od operacji wypłacone w tym okresie może się bardzo przydać do sfinansowania najpotrzebniejszych świadczeń. Daje to pełen komfort dla pacjenta, który nie musi się obawiać, że przez jego leczenie rodzina wpadnie w długi. Dla członków rodziny to również duża ulga, ponieważ ich komfort życia nie zostaje zachwiany na skutek utraty jednego dochodu lub jego części.

Artykuł zewnetrzny

0 Komentarze