Studenckie konto bankowe — jak budować dobre nawyki finansowe, wkraczając w dorosłość?

Udostępnij:

Studenci to specyficzna grupa klientów. Dlaczego? Choć podczas studiów nie generują z reguły zysku dla banków (nie zaciągają kredytów, nie korzystają z kart kredytowych i produktów inwestycyjnych), są bardzo perspektywiczni jako konsumenci. Po skończeniu edukacji z pewnością większość z nich założy rodziny i znajdzie dobrze płatne stanowiska. Szukając kredytu hipotecznego lub samochodowego czy karty kredytowej, zwrócą się najpierw do… swojego banku.

Aby zbudować lojalność i przywiązanie młodych, banki wprowadziły do oferty dostosowane do ich potrzeb konta osobiste. Jak znaleźć to, które będzie nie tylko tanie i użyteczne, ale pozwoli także budować pozytywne nawyki finansowe?

Konto, które zbuduje pozytywne nawyki finansowe

Umiejętność dobrego zarządzania budżetem, znajomość podstawowych narzędzi bankowych, regularne oszczędzanie – pozytywne nawyki finansowe to w dzisiejszych czasach bezcenny kapitał. Zwłaszcza dla osoby u progu dorosłości. Aby skutecznie je budować, warto zadbać nie tylko o stosowną edukację, ale również o dodatkowe wsparcie. A takim będzie z pewnością dobry studencki ROR.

Konto, które pomoże budować pozytywne nawyki finansowe, powinno:

  • być tanie, a najlepiej zupełnie darmowe. W końcu – po co płacić za coś, co inne banki oferują zupełnie za darmo? Analizując koszty ROR-u, weź pod uwagę opłaty za podstawowe operacje: prowadzenie konta, przelewy, zlecenia stałe, obsługę karty debetowej i wypłaty pieniędzy z bankomatów (także innych banków). Jeśli regularnie wykonujesz także mniej standardowe operacje, np. przelewy SEPA, wypłaty środków z bankomatów za granicą czy wpłaty w oddziale, sprawdź również, ile zapłacisz za nie. Może się bowiem okazać, że po głębszej analizie kosztów pozornie niedrogie konto przestanie takim być.
  • zapewniać dostęp do atrakcyjnych produktów oszczędnościowych. Wysokie oprocentowanie i idąca za nim wizja ponadprzeciętnych zysków zwiększają motywację do oszczędzania. Zanim wybierzesz ROR, upewnij się, że wraz z nim będziesz mógł założyć darmowe konto oszczędnościowe i lokatę z wysokimi odsetkami.
  • zapewniać dostęp do programów rabatowych, systemów poleceń i money back. Aby dobrze zarabiać, nie trzeba wcale pracować ciężko, trzeba pracować mądrze. Dzięki programom rabatowym, systemom poleceń i money back zarobisz nawet kilkaset złotych rocznie, polecając wartościowe produkty znajomym i robiąc zakupy w ulubionych sklepach.
  • pomagać oszczędzać nie tylko pieniądze, ale również czas. Wyobraź sobie, ile rzeczy mógłbyś zrobić, jeśli nie musiałbyś jechać do oddziału banku, zlokalizowanego na drugim końcu miasta… Wybierając konto, sięgnij po takie, które zapewni ci możliwość korzystania z usług za pomocą Internetu i smartfona. Dzięki temu uniezależnisz się od lokalizacji i godzin pracy oddziałów.
  • zapewniać dostęp do wygodnej aplikacji mobilnej. Wygodna aplikacja mobilna zapewni ci możliwość bankowania w dowolnym miejscu i czasie. To jednak nie wszystko. Dzięki niej szybko i sprawnie zapłacisz za parking, kupisz bilet komunikacji miejskiej, a nawet ubezpieczenie turystyczne. Zyskasz również dostęp do unikalnych ofert, dostępnych tylko dla użytkowników aplikacji.

Dobre studenckie konto pomaga oszczędzać nie tylko pieniądze, ale również czas. Wybrane w przemyślany sposób znacząco ułatwi codzienne czynności i pomoże wykonywać działania bankowe tak, jak lubisz.

Materiał zewnętrzny

0 Komentarze